O nás

Jsme parta starostů a místostarostů obcí a měst ze všech koutů naší republiky, kteří mají rádi fotbal, hráli ho nebo ho ještě stále aktivně hrají. Vše začalo setkáním starosty obce Ratměřice Viktora Lišky s německým kolegou, který se ho zeptal, proč nemá Česká republika své starostovské fotbalové mužstvo.

Jak to všechno začalo a kdo to vlastně spískal?

Vše začalo pracovní cestou starosty obce Ratměřice Viktora Lišky (Vesnice roku 2010) pořádanou Evropskou pracovní společností pro obnovu venkova, kde se mimo jiné setkal s německým kolegou Peterem Mullerem, starostou saského města Zahne - Elster, který ho vyzval ke vzájemnému změření sil. Při neformálním posezení se zeptal, proč nemá Česká republika reprezentační mužstvo starostů, obzvlášť když se chystá mistrovství Evropy starostovských reprezentací, které se uskuteční od 14. do 18. května 2012 v Polsku, v městě Tychy u Katovic, tedy 14 dní před tamním evropským fotbalovým šampionátem. První ročník se uskutečnil v roce 2008 v Rakousku před tehdejším Eurem. Vyhrálo ho Německo před Itálií a Ukrajinou a zúčastnilo se ho 9 mužstev, z toho 3 rakouské. Viktor Liška začal zjišťovat podrobnosti, přičemž hodně pomohla Mirka Tichá, která má na starosti soutěž Vesnice roku, a ukázalo se, že i z vítězných obcí se už do týmu rekrutovalo dost starostů-fotbalistů. Začali na sebe nabalovat další lidi, v počátku to bylo 16 až 20 lidí. Po zveřejnění v tisku a na webových portálech Sdružení místních samospráv apod. se začali hlásit další zájemci, až se prozatímní stav zastavil na čísle 43. Poté se domluvilo, že se uskuteční nominační soustředění 24. a 25. dubna v obci Ústí v Olomouckém kraji,“ ve které nabídnul sportovní areál včetně ubytování pan starosta Libor Vykopal.

Hlavní myšlenka

Jde nejen o to, abychom do týmu vybrali nejlepší, kteří budou Česko reprezentovat, ale také o to, abychom dali dohromady partu starostů a místostarostů, kteří si rádi zahrají fotbal nejen na mistrovství Evropy. Do týmu se mohou přihlásit starostové bez rozdílu věku a místostarostové starší 40 let, kteří hrají nebo hráli fotbal.

Na tomto webu bychom Vás rádi informovali o tom, kolik starostů či místostarostů ze všech koutů naší republiky se věnuje fotbalu o pořádaných akcích a doufáme, že také o úspěších našeho reprezentačního týmu. Věříme, že na naše stránky budete rádi vracet, případně nám napíšete postřehy ať již v návštěvní knize či v záložce napište nám. 

 

Kontakt

Fotbalová reprezentace starostů obcí a měst České republiky, z.s. Ratměřice 72
257 03 Jankov
IČ: 22713042

Tel.: 317 833 321
starostovefotbal@seznam.cz